Bronkhorst High Tech Pupillenkamp!!
Bronkhorst High Tech Pupillenkamp!!

Bronkhorst High-Tech Pupillendagen JO10 tot en met JO13

vrijdag 5 juni 2019: na maanden voorbereiding is het dan zover: de Bronkhorst Pupillendagen onder 10 tot en met onder 13 jaar kunnen beginnen. Na 40 jaar De Bovenberg in Markelo waren we vorig seizoen bij De Waltakke in Nettelhorst. Dit seizoen is gekozen voor De Haverkamp in Varssel. Net als vorig seizoen met 2 groepen: O10 + O11 en O12 + O13.
Een verschil met de locatie in Markelo is dat afstand naar Varssel goed en veilig te fietsen is voor alle groepen. JO10 en JO11 fietsen rechtstreeks naar De Haverkamp met begeleiding en ‘oversteekouders’ op plekken waar dat nodig is. Groep JO12 en JO13 hebben een speurtocht. In deze tijd van navigatiesystemen blijkt kaartlezen moeilijk: er is een schitterende route van 22 kilometer uitgezet maar de 5 groepen zijn binnen de eerste 3 kilometer het spoor al bijster. Aangekomen bij De Haverkamp zijn de tassen al uit de bus gepakt. Deze bus is ook dit jaar
weer beschikbaar gesteld door De Spannevogel uit Hengelo (Gld). Als alle 68 kinderen een plekje hebben gevonden op de vele kamers is er tijd om vrij te spelen. De 20 leiders zorgen voor het op de plaats zetten van de boodschappen en de materialen. Voordat het donker wordt doet iedereen fanatiek mee aan de Bingo. Na een broodje hamburger is er voor O10/O11
het dieren geluiden spel op de accommodatie. De kinderen moeten de leiders die een geluid van een bepaald dier maken, opzoeken in een bepaalde volgorde op het terrein. Voor O12/O13 is er een spooktocht. De groepen lopen een bepaalde route in het bos en nemen een bekertje water, een ballon en een ei mee. Worden ze aangehouden door een spook dan moeten ze één van deze artikelen inleveren. Dit levert voor het naar bed gaan nog spannende verhalen op. Op zaterdag beginnen we de kinderen rond 9.00 uur met het ontbijt. Daarna een voetbalcompetitie voor O12/O13 en voor O10/O11 vlaggenroof in het bos. Na de lunch (met gebakken eieren) zijn de rollen omgedraaid. Rond 17.30 uur is het avond eten: spaghetti met heerlijke saus en daarna vlaflip als toetje. Net als de lunch weer prima verzorgd door een aantal hulpouders. Tot aan de avond/nachtspellen wordt door alle groepen de ‘Tijd is punten show’ gespeeld. Met allerlei ludieke estafettespelletjes kunnen de groepen punten verdienen. Na veel hilariteit is er een broodje knakworst en kan het avond/nacht buitenprogramma beginnen. 010/O11 gaat nu de spooktocht doen en O12/O13 gaat met de fiets het bos in om allerlei schatten (ei, ballon,
theezakje, suikerklontje, bekertje) op te zoeken. Moe maar voldaan gaan alle kinderen naar bed en is het al snel rustig op de slaapzalen. Omdat wij ons programma ook aan de Activiteitencommissie moesten doorgeven hadden we voor de grap op zondagmorgen een kerkdienst verzorgd door de 3 dames van de Activiteitencommissie ingepland. Super tof dat ze op zondagmorgen aanwezig waren, in gezelschap van do-mi-nee Jan. Deze had
een mooi verhaal over een bezoek aan Mc Donalds waarbij alle leiders o.a. producten moesten uitbeelden. Ochtendgymnastiek! Omringd door alle kinderen deden de leiders goed hun best, zodat ze ook nog gezegend werden. Schitterend gedaan! Na het ontbijt is het tassen inpakken en kamers schoonmaken. Door omstandigheden moet het programma daarna aangepast worden. Mooi om te zien hoe snel alle leiders improviseren. Er worden 2 leiders bereid gevonden om te keepen voor de ‘penaltybokaal’. Tijdens deze strijd is er een snackwagen het terrein opgereden. Voor iedereen is er patat met een snack. Voordat we terug fietsen spelen de leiders een wedstrijd tegen een groot aantal kinderen. Terwijl er door een aantal leiders opgeruimd wordt is er nog de prijsuitreiking van de ‘penaltybokaal’ en de groepsprijs voor de winnaar van alle spelletjes. En dan is het toch echt tijd voor de terugreis naar sportpark ’t Rikkelder in Ruurlo. Daar aangekomen staan alle tassen al uitgestald op de parkeerplaats en worden de kinderen meegenomen door hun ouders om thuis bij te komen van een super mooi pupillenkamp. De accommodatie was perfect voor een groep van deze omvang. Het weer was mooi, het programma leuk, de kinderen geweldig en de begeleiding top. Kortom: Super! Alle leiders en hulpouders bedankt voor de bijdrage aan dit weekend. Fantastisch om te zien hoe je met een groep goed samenwerkende en gemotiveerde leiders en ouders een schitterend weekend voor bijna 70 kinderen kunt realiseren. Grote klasse!

Erik Scheper

Copyright © Voetbalvereniging Ruurlo | Privacyverklaring | Digitale Hazewind (nieuwsbrief) | Login Design en realisatie door Project Arthouse