Super mooie dagen voor JO11-1 en JO13-1 in Hamont (België)
Super mooie dagen voor JO11-1 en JO13-1 in Hamont (België)

Hemelvaartsdag 2019. Om half 2 hebben zich al een aantal leiders verzameld om samen met Arjan Heezen alvast het busje van Autobedrijf Ruesink in te pakken met boodschappen en materialen. Het busje mogen we van Autobedrijf Ruesink het gehele weekend gebruiken. Helemaal super want dit busje is ideaal om alle boodschappen, materialen en tassen van
de spelers in te pakken. De begeleiding van JO13-1 (Maik van den Toorn en Erik Scheper) met 15 spelers en de begeleiding van JO11-1 (Casper Witteveen, Manfred Koers, Erwin Mijnen en Niek Schurink) met hun 8 spelers rijden samen met een aantal ouders naar het ruim 180 kilometer verder gelegen Hamont. Rond half 5 arriveren we op onze bestemming: stadion ’t Leeuwke van K.F.C. Hamont 99. Nadat we ons hebben aangemeld kunnen we naar ons verblijf: vakantiepark Oostappen Blauwe Meer in het ruim 20 kilometer verder gelegen Lommel. Daar aangekomen is ons busje al mooi uitgepakt en kunnen de stacaravans ingedeeld worden. Het is even puzzelen want i.p.v. 5 caravans van 6 personen hebben we er 8 van 4 gekregen. We hebben vaker met dit bijltje gehakt en ook nu lukt het weer. 6 caravans gebruiken we als slaapplek, 1 caravan voor de boodschappen en 1 voor materialen. Daartussen zetten we alle tuintafels en stoelen zodat we gezellig met 30 man samen buiten kunnen eten. Zadelhoff Fysio Ruurlo heeft een financiële bijdrage geleverd voor de boodschappen die door ‘hulpouders’ fantastisch bij elkaar gekocht zijn. Het brood voor het hele weekend wordt gesponsord door Bakkerij Nollen. Onze eerste maaltijd beginnen we met soep gemaakt door Heleen Weerkamp en Daphne Toorman. Daarna heerlijke hamburgers gesponsord door Slagerij Hoeve in Haaksbergen op een lekker broodje die gesponsord zijn door Bakkerij Nollen. Daarna kunnen de kinderen even iets voor hen zelf doen. En dat wordt natuurlijk voetballen. Er wordt op het terrein al gauw een speelveldje gevonden. Maar dan maken we al snel hét dieptepunt mee van dit weekend. Keeper Stijn van JO13-1 komt verkeerd terecht en breekt zijn pols. In het ziekenhuis van Nederpelt gaat zijn pols in het gips. Stijn houdt ook ’s nachts nog veel last en zal de volgende morgen helaas al naar huis gaan. Spits Axel zal dit toernooi gaan keepen. De jongens gaan niet al te laat naar bed want de volgende dag worden al vroeg de eerste wedstrijden gespeeld. De begeleiding zit nog even bij elkaar en geniet o.a. van grilworsten die geschonken zijn door Slagerij Kuenen. Ruurlo JO11-1 is al vroeg uit de veren want er moet vroeg gevoetbald worden maar ook wordt leider Erwin Mijnen toegezongen omdat hij vandaag jarig is. JO11-1 speelt zijn 1e wedstrijd gelijk met 1-1 tegen St. Stephan 1953 Griesheim  (Duitsland). De 2e wedstrijd krijgt het team langs het veld steun van Ruurlo JO13-1 (compleet met trommel) en wint met 4-1 van SK Meeuwen (België). De laatste wedstrijd is een doelpuntenfestijn: van het jongste team op het toernooi, het plaatselijke KFC Hamont 99-1 wordt met maar liefst 14-1 gewonnen. Dit houdt in dat JO11-1 zich geplaatst heeft voor de finalepoule. De wedstrijden in deze poule zullen morgen gespeeld worden. Ruurlo JO13-1 beëindigt 2 poulewedstrijden met 0-0: tegen het Duitse Freie Turnerschaft Wiesbaden (Duitsland) en tegen R.K.V.V. Dem uit Beverwijk. Tussen deze wedstrijden wordt gewonnen van S.V. Loosdrecht met 1-2. De laatste wedstrijd tegen het sterke VSK Aarhus wordt het maar liefst 5-0 verloren. Hierdoor eindigt JO13-1 als 3e in de poule en strijdt morgen om de plaatsen 9 t/m 12. Nadat we weer op ons vakantiepark zijn aangekomen is het al tijd om te eten. Dit keer staat er pasta met heerlijke pastasaus op het menu (gemaakt door Heleen Weerkamp). Daarna is er voor de jongens nog vrije tijd over. Deze wordt veelal doorgebracht op het nabij gelegen panna-veldje. Door vermoeidheid en het zware wedstrijdprogramma voor de volgende dag wordt het niet erg laat. Ook in de omgeving is het wat rustiger dan de vorige nacht zodat er goed geslapen kan worden. Voordat JO13-1 de volgende dag gaat ontbijten wordt jarige Sil van de Graaf verrast met een luidkeels ’lang zal hij leven’, gezongen door zijn gehele team. JO11-1 is dan al in Hamont om daar de wedstrijden in de finalepoule te spelen. Te beginnen tegen Sporting Martinus uit Amstelveen. Helaas wordt deze wedstrijd met 3-1 verloren van de latere toernooiwinnaar. Daarna speelt het Ruurlo’s team opnieuw tegen SK Meeuwen. Ook dit keer wordt er gewonnen van de Belgen, nu met 3-2. In de laatste wedstrijd tegen het 2e team van KFC Hamont 99 wordt met 1-1 gelijkgespeeld. Hierdoor eindigt JO11-1 op een mooie 3e plaats van in totaal 8 teams. JO13-1 mag zijn 1e wedstrijd van vandaag op het hoofdveld spelen. Het team van Vejgaar B1 uit Denemarken is het team dat de verste verplaatsing (910 km) achter de rug heeft. Toch winnen ze met 2-1. JO13-1 heeft de doelpunten bewaard tot de laatste wedstrijd. Tegen het Belgische Kauliile FC wordt met maar liefst 6-0 gewonnen. Hierdoor wordt JO13-1, 11e van de 20 teams. Het team wint wel de Fair Play Cup. Op de site van het toernooi wordt geschreven dat de Fair Play Cup gewonnen wordt door het team waarvan de trainer niet zegt dat hij komt “om alles te winnen”. En deze jongens winnen misschien niet de hoofdprijs, maar stelen wél de harten van de scheidsrechters. Het team dat de Fair Play Cup wint toont het meest respect en sportiviteit voor, tijdens en na de wedstrijden. Beide wedstrijddagen zijn we verwend door een aantal ‘hulpouders’ met een heerlijke lunch. Aangekomen in Blauwe Meer wordt er door de meeste jongens nog even gezwommen in het overdekte zwembad. Daarna eten we patat met een snack. Gekocht bij de snackbar op het vakantiepark. Daar komen we bij het animatieteam oud Ruurlo 1 speler Jordi van der Knoop tegen. Na het eten wordt er een kleine tribune gebouwd voor de 2 beeldschermen om met z’n allen de finale van de Champions League te kijken. De jongens houden het tot de rust vol, daarna pakken ze een bal en gaan zelf voetballen. Na een korte nacht zijn we de volgende dag al weer vroeg op omdat we voor 10.00 uur onze stacaravans moeten verlaten. Daarvoor moet nog ingepakt, gegeten en opgeruimd worden. Als alle chauffeurs aanwezig zijn kunnen we aan onze terugreis beginnen. Aangekomen in Ruurlo kunnen we weer terugkijken op een fantastisch weekend. Alle spelers, begeleiders, ouders en sponsors geweldig bedankt voor dit supermooie weekend!

Erik Scheper

Copyright © Voetbalvereniging Ruurlo | Privacyverklaring | Digitale Hazewind (nieuwsbrief) | Login Design en realisatie door Project Arthouse