Pinksterweekeinde zonder internationaal jeugdvoetbal
Pinksterweekeinde zonder internationaal jeugdvoetbal

‘Het is onwennig, onbehaaglijk en ongemakkelijk’

Pinksterweekeinde zonder internationaal jeugdvoetbal

RUURLO – Het werd een weekeinde met herinneringen. Maar volgend jaar hopelijk weer ‘live’. Ze keken er jaarlijks tijdens de Pinksterdagen naar uit. Veelal weken van te voren. De bijna honderd gastgezinnen, de ruim honderd vrijwilligers, het organisatiecomité zelf maar bovenal de binnen- en buitenlandse jeugdvoetballers uit Zweden, Noorwegen, Denemarken, België, Tsjechië, Slowakije, Brazilië en uit ons eigen land. Maar afgelopen Pinksterweekeinde bleef het op en rondom sportpark ‘t Rikkelder van voetbalvereniging Ruurlo ijzig stil.

Geen wapperende lands- en sponsorvlaggen, geen uitpuilende fietsenstallingen, geen joelende tienermeisjes, geen collectieve teambarbecues, geen onwennig fietsende ‘Oost blokkers’, niet de geur van gebakken hamburgers en spareribs en geen bollende doelnetten. Na 36 jaar niets van dit alles tijdens het Pinksterweekeinde in Ruurlo op sportpark ‘t Rikkelder. Geen Internationaal Karel Stegeman Toernooi. En dat was best wel onwennig, onbehaaglijk en ongemakkelijk. Normaliter zouden op de vrijdag voor Pinksteren de aan de 36e editie van het KST deelnemende teams op sportpark ‘t Rikkelder gearriveerd zijn. Maar dit jaar dus niet.  De corona zette de wereld op zijn kop. En al heel snel was duidelijk dat het ‘visitekaartje’ van VV Ruurlo dit jaar geen doorgang kon vinden. Met het Braziliaanse Fluminense FC als grote publiekstrekker zouden twaalf attractieve en soms zeer sterke teams met elkaar de sportieve strijd zijn aangegaan om te bepalen welk team Tweede Pinksterdag rond een uur of zes trots de grote Karel Stegeman Cup in ontvangst zou mogen nemen om het toernooi vervolgens op het veld af te ronden met de spontane en inmiddels traditionele groepsfoto met hun gastgezinnen. Een beeld dat staat voor wat het KST wil zijn en ook is. Het KST is en blijft een voetbaltoernooi, maar voetbal is in feite slechts de kapstok waaraan een geweldig sportief, gastvrij, vrolijk, warm en liefdevol weekend wordt opgehangen. Helaas moest men alles dit jaar missen. Maar het Organisatie Comité (OC) van VV Ruurlo onder aanvoering van Hans Schurink, Ronnie Wopereis en Koen Hoijtink is ervan overtuigd dat men het met elkaar in 2021 op een geweldige manier gaat overdoen. Men kan niet wachten. ]

Toegezegd

Zeven teams die dit jaar zouden deelnemen hebben inmiddels toegezegd volgend jaar naar Ruurlo te komen. Naast toernooi winnaar in 2018 en 2019 Kalmar FF uit Zweden hebben ook De Graafschap en Van Riemsdijk Sports (VRS) Academy, het Tsjechische SK Sigma Olomouc, AS Trenčín uit Slowakije, FK Haugesund uit Noorwegen en natuurlijk VV Ruurlo inmiddels toegezegd volgend jaar aan het toernooi deel te zullen nemen. “Na de teleurstelling vanwege de noodgedwongen afgelasting van de editie van dit jaar voelt het zeer goed dat ook de betrokken clubs snel over hun teleurstelling heen zijn gestapt. Ze hebben aangegeven volgend jaar weer graag naar Ruurlo te komen en we hopen dat we het in 2021 dubbel en dwars over kunnen doen met elkaar”, aldus Hans Schurink.

Copyright © Voetbalvereniging Ruurlo | Privacyverklaring | Digitale Hazewind (nieuwsbrief) | Login Design en realisatie door Project Arthouse